Anasayfa | Üyelerimiz | Ziyaretci Defteri | Haber Arşiv | İletişim
Sosyologum
Sosyologum
Yaşam Kalitesi
Havanı Koru!
Beşir Atalay: Bir Sosyolog

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, sosyoloji öğrencilerinin seçim meydanlarına giderek gözlem yapması gerektiğini söyledi. Bir sosyolog olarak lezzetle, keyifle bu kampanyanın içinde yaşadığını anlatan Atalay, "Şu anda laboratuardır ve başka zaman bulamazsınız. Öğrencilerimizi o hocalar alana götürsünler. Çok enteresan bir seçim ortamı yaşıyoruz." dedi.

Kırıkkale Üniversitesi’nde konuşan Atalay, "Burası entelektüel bir ortam. Hocalar var öğrenciler var. Şu anda demokrasi tarihinde önemli bir safhayı yaşıyoruz. Sosyal bilimleri ben burada kurmaya çalıştım ama başka yerlere gidenler oldu. Sosyoloji bölümümüz var ve onlar çalışsınlar. Şu anda laboratuardır ve başka zaman bulamazsınız. Öğrencilerimizi o hocalar alana götürsünler. Ne olup bitiyor, analiz yaptırsınlar. Çok enteresan bir seçim ortamı yaşıyoruz. Bakın yerel seçim motiflerinin azaldığı, genel siyasettin vurgusunun arttığı bir seçim yaşıyoruz. Ulusal boyutların karıştığı bir yerel seçim yaşıyoruz. Ülkemizde hiç olmadık tartışmalar yaşanıyor. Üniversiteler bunlarla ilgili çok ciddi çalışmalar yapması gerekir. Bunlar en fazla üniversiteleri ilgilendiren konulardır. Sosyal bilim öğrencilerimizi bu konunun içine dahi etmek gerekir. Ben bir sosyolog olarak doğrusu bir lezzetle, keyifle bu kampanyanın içinde yaşıyorum. Demokrasi adına seviniyorum ve iyi ki sandık var." diye konuştu.

"ÇOK GÜVENLI BIR SEÇIM YAPILACAK"

Seçim güvenliği için hükümet olarak ellerinden geleni yaptıklarını açıklayan Atalay, "Türkiye’nin her tarafında güvenli bir seçim kampanyası yürüyor ve çok güvenli bir seçim yapılacak. Birileri huzuru bozmak istese de onlara müsaade etmiyoruz ve etmeyeceğiz. 30 Mart akşamı tartışmalara son noktayı siz koyacaksınız. Siz hangi noktayı koyarsınız onun başımızın üzerinde yeri var. Yeter ki son noktayı millet koysun." ifadelerini kullandı.

 

http://www.sondakika.com/haber/haber-besir-atalay-bir-sosyolog-olarak-secim-5797782/

Bu Haber 2014-03-18 Tarihinde Dr.Metin KILIÇ Tarafından Yazılmıştır...
Bu Haber 4082 Kez Okunmuştur !
Bu Habere Henuz Yorum Yapılmadı !
Bu Habere Yorum Yapmak İçin Üye Girişi Yapın !
Üye Değilseniz Üye Olmak İçin Tıklayın !
Sosyologum
Spor sosyolojisi
Suç Sosyolojisi
Sosyologum
Sosyal Danışman
Rehberlik
Sosyoloji Bölümleri
Sosyologum
Türk Sosyologları
Yabancı Sosyologlar
Genç Sosyologlar
SAYFAMIZI BEĞENDİNİZ Mİ?
Çok İyi
İyi
Kötü
Orta
Sosyologların geleceğini nasıl görüyorsunuz?
Belirsiz
Çok iyi
Kötü
Kullanıcı
Adi :

Şifre :
  Üye Ol!
 
 
Metin Kılıç -- SIR (1. Baskı)
Etnisite ve Spor Metin Kılıç
ESWEBPORTAL © 2008
Programlama ve Tasarım 'ESDER Bilişim Kulübü'