Anasayfa | Üyelerimiz | Ziyaretci Defteri | Haber Arşiv | İletişim
Sosyologum
Sosyologum
Yaşam Kalitesi
Havanı Koru!
Tebev’den Yüzlerce Muhtaç Vatandaşa Sev

Tepebaşı Belediyesi`nin Evde Sağlık Hizmetleri Projesi (TEBEV) kapsamında şimdiye kadar yüzlerce kişiye evde bakım, hastaneye ulaşım, refakat ve psikolojik destek hizmeti verildiği, tıbbı ihtiyaçların karşılandığı belirtildi.Muhtaç vatandaşlara sevgi ve dostluk elini uzatan Tepebaşı Belediyesi`nin en önemli sosyal sorumluluk projelerinden biri olan evde bakım hizmetleri, kısa sürede birçok vatandaşa ulaştı ve onların başta sağlık olmak üzere pek çok sorununun çözülmesinde büyük katkı sağladı. TEBEV kapsamında, Tepebaşı Belediyesi tarafından bedensel ve ruhsal sağlık desteğinin yanı sıra yaşam ortamlarının düzenlenmesi, sıcak yemek, gıda yardımı, ev ortamının temizliği, tamirat, eşya ihtiyaçlarının karşılanması hizmetlerinin yanı sıra donanımlı sağlık araçlarıyla hastaneye ulaşım, evden çıkamayanların aylık sağlık kontrolleri TEBEV kapsamında sunulan hizmetler arasında yer alıyor.

Yapılan açıklamada "TEBEV`in kurulduğu 2012 yılının mart ayından bugüne kadar, 107 kişiye 463 kez evde bakım hizmeti verildi. 70 kişiye 141 kez hastaneye ulaşım sağlandı ve refakat edildi. 111 kişiye 186 kez psikolojik destek verildi. 108 kişiye; hasta bezi, havalı yatak, tekerlekli sandalye, oksijen tüpü ve diğer sağlık ihtiyaçları gibi özellikli tıbbi ihtiyaç sağlandı. Öte yandan 95 kişiye 301 kez temizlik hizmeti verildi. 20 hanede 92 halı yıkama yapıldı. 21 kişinin evinde tadilat gerçekleştirildi. 4 hanede beyaz eşya tamiratı yapıldı. 16 haneye boy- badana yapıldı. 11 hanede ilaçlama gerçekleştirildi. 18 haneye sıcak yemek bağlandı. 53 haneye erzak desteği verildi. 40 haneye 133 parça ikinci el/sıfır ev eşyası verildi. Sosyal destek olarak bilgilendirme, yönlendirme ve kültürel etkinliklerle toplam katılım 411 kişiye ulaşıldı" denildi.

Açıklamada, TEBEV`in, Tepebaşı Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü`nde görevli 3 kurum hekimi, 3 hemşire, 2 sosyolog, 1 psikolog, 2 sosyal işler personeli, 2 temizlik personeli ile hizmet verdiği ve vatandaşların bu birime 320 68 68 nolu telefondan ulaşabileceği kaydedildi. - ESKİŞEHİR

http://www.sondakika.com/haber/haber-tebev-yuzlerce-muhtac-vatandasa-sevgi-ve-dostluk-5013211

Bu Haber 2013-09-03 Tarihinde Dr.Metin KILIÇ Tarafından Yazılmıştır...
Bu Haber 3064 Kez Okunmuştur !
Bu Habere Henuz Yorum Yapılmadı !
Bu Habere Yorum Yapmak İçin Üye Girişi Yapın !
Üye Değilseniz Üye Olmak İçin Tıklayın !
Sosyologum
Spor sosyolojisi
Suç Sosyolojisi
Sosyologum
Sosyal Danışman
Rehberlik
Sosyoloji Bölümleri
Sosyologum
Türk Sosyologları
Yabancı Sosyologlar
Genç Sosyologlar
SAYFAMIZI BEĞENDİNİZ Mİ?
Çok İyi
İyi
Kötü
Orta
Sosyologların geleceğini nasıl görüyorsunuz?
Belirsiz
Çok iyi
Kötü
Kullanıcı
Adi :

Şifre :
  Üye Ol!
 
 
Metin Kılıç -- SIR (1. Baskı)
Etnisite ve Spor Metin Kılıç
ESWEBPORTAL © 2008
Programlama ve Tasarım 'ESDER Bilişim Kulübü'